Тарас Григорович Шевченко

Доля не шкодувала йому страждань, але й не пожаліла втіх,
що били із здорового джерела життя.
Найкращий і найцінніший скарб
доля дала йому лише по смерті –
невмирущу славу і всерозквітаючу
радість, яку в мільйонів людських
сердець все наново збуджуватимуть його твори.

Іван Франко

/Files/images/taras.jpg9 берtpня 2014 року виповнюється 200 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861), видатного українського поета, художника, мислителя, чия літературна спадщина вважається основою української літератури й сучасної української мови.
Місце народження Т.Г.Шевченка – с. Моринці, Київщина. Батько – селянин-кріпак. Т.Г.Шевченко був дворовим слугою поміщика П. Енгельгарда в маєтку Вiльшани. Вступив до Академії мистецтв. Був членом Кирило-Мефодіївського братства, таємної політичної організації, заснованої з ініціативи Миколи Костомарова. Шевченка заарештували 5 квітня 1847. У квітні 1850 його було заарештов
ано вдруге і невдовзі заслано на півострів Мангишлак. Під час хвороби та після третього арешту Шевченко взяв участь у підготовці першого числа журналу «Основа», яке вийшло ще за життя поета.
З 47 років життя поет пробув 24 роки у кріпацтві, 10 на засланні, а решту під наглядом жандармів. Поховано Тараса Шевченка спочатку на Смоленському кладовищі в Петербурзі, а через 2 місяці, згідно з заповітом, його останки перевезено на Україну і поховано на Чернечій горі біля Канева. Відтоді могила Шевченка стала священним місцем для українців у всьому світі.
Літературна спадщина Шевченка обіймає велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму «Назар Стодоля» і 2 уривки з інших п'єс; 9 повістей, щоденник й автобіографію, написані російською мовою, записки історично-археологічного характеру («Археологічні нотатки»), 4 ст. та понад 250 листів.
З мистецької спадщини Шевченка збереглося 835 творів живопису і графіки, що дійшли до нас в оригіналах і частково у гравюрах та копіях. Її доповнюють дані про понад 270 втрачених і досі не знайдених мистецьких творів.
Дитинство Тараса Шевченка Тарас Шевченко відео презентація Тарас Шевченко

Нормативно-правова щодо підготовки та відзначення
200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка

Указ президента України № 257/2012 "Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка"

Постанова Верховної Ради України "Про підготовку та відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка"

Кiлькiсть переглядiв: 245

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.